Jesteś tutaj:

Ocieplanie w zimie – czy to możliwe?

Sezon zimowy to okres, w którym odnotowuje się mniejsze zainteresowanie branżą budowlaną. Większość prac, z racji panującej na zewnątrz aury, przekładana jest na wiosnę i lato. Czy na pewno musi tak być? Okazuje się, że na rynku istnieje wiele rozwiązań, które z powodzeniem można stosować nawet przy bardzo niskich temperaturach.

Aktualnie oferta rynku materiałów budowlanych jest tak szeroka że można znaleźć pośród niej nawet tak zwaną budowlankę zimową. To specjalnie opracowane produkty, wzbogacone preparatami chemicznymi, które umożliwiają ich stosowanie również w niższych temperaturach. W przypadku niektórych prac budowlanych, dodatnie temperatury są jednak koniecznością. Zwłaszcza, jeśli mowa o tynkowaniu, wylewaniu posadzek oraz wielu innych ,,mokrych pracach”.

Czy można ocieplać zimą?

Bywa, że robotnicy nie nadążają z niektórymi pracami na czas. Pozostaje więc pytanie: przerwać prace budowlane czy kontynuować je również zimą? W przypadku ocieplania metodą mokrą, niskie temperatury mogą stanowić spore utrudnienie. Mróz utrudnia wiązanie zaprawy klejowej i tynku, które z reguły rozrabiane są z wodą.

Alternatywnym rozwiązaniem jest metoda sucha, polegająca na izolacji natryskowej pianką Icynene. Firma CELS, jako autoryzowany wykonawca ociepleń z pianki Icynene, działa przez cały rok. Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z zimowych inwestycji, a także do lektury artykułu na temat wykonywania ocieplenia przy niskich temperaturach.

 • Zbyszek

  w zeszłym roku wykonałem sobie taką izolację poddasza przy -15stC (250 mk) i wszystko jest ok. Tak jak cels zapewniał nic się złego nie działo zarówno w trakcie nakładania piany jak i wiosną kiedy mrozy puściły. Super sprawa.

 • Rene

  Izolacja natryskowa mego poddasza w 100% spełnia moje oczekiwania. Jest cieplutko i cicho ( dach z blachodachówki). Usługa została wykonana bardzo szybko i dokładnie. Firma Cels montowała mi również okna i drzwi. Jestem bardzo zadowolona z ich usług.

 • Andrzej Warszawa

  Po spotkaniu z doradcą z firmy Cels, byłem pozytywnie zaskoczony, że waszą izolację można wykonywać nawet zimą. Bardzo zależało mi na czasie więc to było idealne rozwiązanie. Po kilku dniach od pomiaru ekipa montażowa już wykonywała izolację. Wszystko szybko, schludnie i co najważniejsze szczelnie. Pełen profesjonalizm. Polecam

 • Jarosław

  W grudniu zeszłego roku firma Cels wykonała ocieplenie poddasza mojego domu . Pełen profesjonalizm pracy, wszystko dopięte na ostatni guzik. Ekipa montażowa – fachowcy wysokiej klasy. Jestem bardzo zadowolony z wykonanej pracy. Gorąco polecam.