Jesteś tutaj: Strona główna > Ocieplanie pianką > Domy, poddasza > Poddasza

Poddasza

SkutecznaIZOLACJA

Ocieplanie poddasza pianką

W domach jednorodzinnych straty ciepła spowodowane nieprawidłową izolacją dachu mogą sięgać nawet 30% wszystkich strat ciepła w budynku. Ciepłe masy powietrza zawsze przemieszczają się ku górze i wywierają największy nacisk na izolację poddasza. Aby zatrzymać jak najwięcej ciepła w budynku, musimy zadbać o to, aby izolacja naszego poddasza była szczelna i skuteczna. Wówczas uzyskamy efekt ciepłego domu zimą a chłodnego latem. Analiza kosztów ogrzewania wykazuje jednoznacznie, że opłaca się solidnie ocieplać wszystkie przegrody w budynku. Dobra izolacja nie tylko powinna spełniać minimalne standardy cieplne przegród, ale przede wszystkim, powinna nam pomóc zminimalizować koszty ogrzewania, niezależnie od rodzaju stosowanego paliwa. Izolacja termiczna poddaszy to jedna z ważniejszych decyzji w trakcie budowy domu, ponieważ jej konsekwencje odczuwamy przez długie lata. Wiele osób decyduje się na ocieplanie i docieplanie pianą poliuretanową – poniżej wyjaśniamy dlaczego.

Ocieplanie poddasza – jaką piankę wybrać?

Natrysk na folię SkutecznaIZOLACJA Icynene idealnie sprawdza się przy bezpośrednim natrysku na różnego rodzaju membrany i folie dachowe. Podłoża tego typu są wystarczającą barierą ograniczającą rozrost pianki w niepożądanym kierunku. Pianka poliuretanowa firmy Icynene, pomimo bardzo intensywnego rozrostu nie wypycha folii, a rozpręża się w kierunku wolnej przestrzeni. Stosownie SkutecznejIZOLACJI bezpośrednio na membranę dachową powoduje uszczelnienie wszystkich łączeń membrany, tworząc doskonałą wiatroizolację. Dodatkowo jest to produkt bardzo lekki, ważący około 8kg/m3, dzięki czemu nie obciążamy konstrukcji dachowej. Nasz system bardzo dobrze sprawdza się nie tylko jako ocieplenie i docieplenie budynku czy poddasza, ale również jako izolacja akustyczna – jest to bardzo ważne przy dachach z membraną dachową i blachodachówką. Bardzo dobre parametry wygłuszające znacznie redukują hałas pochodzący od blachy, np. przy intensywnych opadach sprawiając, że izolacja ta świetnie w przypadku poddaszy i strychu.

Izolacja cieplna poddasza metodą natryskową

Natrysk na deskowanie System SkutecznaIZOLACJA oparty na kanadyjskiej piance ICYNENE, idealnie nadaje się do wykonywania izolacji poddaszy w bezpośrednim natrysku na deski lub płyty drewnopochodne. Dzięki wyjątkowej formule pianka SkutecznaIZOLACJA bardzo dobrze przykleja się do drewna, tworząc szczelne i efektywne ocieplenie. Poprzez bezpośredni natrysk jesteśmy w stanie wyeliminować znaczącą większość mostków termicznych. Szczególną uwagę należy zwracać na narożniki, załamania dachu oraz połączenia ścian zewnętrznych z dachem skośnym. Ocieplenie poddasza powinno łączyć się w sposób ciągły z izolacją ścian (okolice murłaty). Dzięki temu, że pianka ICYNENE LDC-50 podczas natrysku zwiększa swoją objętość kilkunastokrotnie, z łatwością uszczelnimy i wypełnimy przestrzenie przy murłacie lub innych elementach konstrukcyjnych. Przy dachach z pełnym deskowaniem istotne jest również to, aby materiał izolacyjny nie prowadził do degradacji drewna. Stosując SkutecznąIZOLACJĘ mamy gwarancję paroprzepuszczalności i utrzymany jest efekt oddychania.

Ocieplenie poddasza z Cels!

Chcecie Państwo ocieplić swoje poddasze, ale nie wiecie jak to zrobić ani jaki będzie tego koszt? Nasze systemy dociepleń pianką, oprócz najwyższej jakości, wyróżnia atrakcyjna cena – skontaktujcie się z naszymi konsultantami w celu omówienia szczegółów.

Ocieplenia i docieplenia z firmą CELS to gwarantowana satysfakcja na wiele długich lat.

 

Twoje poddasze wymaga ocieplenia? KLIKNIJ TUTAJ i umów się z doradcą z Twojego regionu.

Dajemy możliwość zamówienia bezpłatnej próbki pianki. Sprawdź i zobacz jak to wygląda z bliska.

Zobacz jak wygląda poddasze ocieplone pianką PUR:


CELS Mariusz Butkiewicz - Polecają Nas Oferteo.pl
CELS Mariusz Butkiewicz