Jesteś tutaj: Strona główna > Ocieplanie pianką > Domy, poddasza

Domy, poddasza

home_page_main_picture

Ocieplanie domów pianką

Dobrze ocieplony dom to nie tylko komfort jego mieszkańców ale także duża oszczędność na ogrzewaniu. Z tego względu pianka poliuretanowa to materiał coraz częściej wybierany przez świadomych inwestorów. Na etapie projektu domu warto zadbać o wybór najlepszych materiałów izolacyjnych, a ich montaż zlecić doświadczonym fachowcom.
Firma CELS specjalizuje się w kompleksowym ocieplaniu domów i budynków – zarówno tych nowo budowanych jak również tych, które po wielu latach wymagają termomodernizacji.
Do doocieplania domów stosuje się dwa rodzaje pianek. Pianka miękka nadaje się do izolowania pomieszczeń wewnętrznych np. poddaszy i ścian. Ten rodzaj pianki można nanieść bezpośrednio na deskowanie lub membranę. Izolacja z pianki PUR zabezpiecza przed utratą ciepła i eliminuje problem mostów termicznych. Drugim rodzajem pianki jest piana twarda. Według specjalistów ten rodzaj materiału to świetna termo i hydroizolacja tarasów i fundamentów. Pianka twarda jest materiałem o strukturze zamknięto-komórkowej. Stanowi doskonałą barierę dla wody i zimnego powietrza.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami ocieplania budynków:

  • poddaszy
  • elewacji
  • tarasów
  • fundamentów

Chcesz wiedzieć więcej o ocieplaniu domu? Zadzwoń: + 48 664 700 150 lub KLIKNIJ TUTAJ i wybierz doradcę z Twojego regionu.

Dajemy możliwość zamówienia bezpłatnej próbki pianki. Sprawdź i zobacz jak to wygląda z bliska.

Kiedy warto ocieplić dom?

Najlepszym okresem, w którym warto wykonać ocieplenie budynku, są miesiące letnie. Generalna zasada jest taka, że podczas prac temperatura powinna mieścić się w zakresie od 5 do 25 stopni Celsjusza. Jest to bardzo ważne, ponieważ zbyt wysoka temperatura nie wpływa dobrze na przebieg prac ociepleniowych.

Dlaczego warto ocieplić budynek?

Ocieplenie budynku ma wiele zalet, które wpływają na komfort oraz wysokość rachunków za ogrzewanie. Ocieplenie rekomenduje się przede wszystkim z powodu:

  • oszczędności energii zużywanej do ogrzania budynku i zmniejszenie emisji szkodliwych substancji,
  • poprawy mikroklimatu panującego wewnątrz budynku oraz zapewnienie optymalnej temperatury i wilgotności powietrza,
  • ograniczenia przeciągów,
  • wyeliminowania kondensacji pary wodnej, będącej główną przyczyną pojawienia się pleśni i grzybów na ścianach,
  • poprawy izolacji akustycznej.

CELS Mariusz Butkiewicz - Polecają Nas Oferteo.pl
CELS Mariusz Butkiewicz