Jesteś tutaj: Strona główna > Ocieplanie pianką

Ocieplanie pianką


Chcesz wiedzieć więcej o ocieplaniu domu? Zadzwoń: 87 566 65 26 lub

Dajemy możliwość zamówienia bezpłatnej próbki pianki. Sprawdź i zobacz jak to wygląda z bliska.

Ocieplanie budynków pianką poliuretanową PUR

Skutecznie ocieplony dom to nie tylko komfort termiczny jego mieszkańców, ale także ogromna oszczędność na ogrzewaniu. Z tego względu pianka poliuretanowa jest materiałem coraz częściej wybieranym przez świadomych inwestorów. Jeśli zależy Państwu na stworzeniu energooszczędnego domu to już na etapie projektowania budynku warto zadbać o wybór jak najlepszych materiałów izolacyjnych, zaś samo ocieplenie termiczne zlecić doświadczonym fachowcom. Dobrze wykonane piankowanie metodą natryskową gwarantuje bezpieczną i efektywną izolację termiczną na długie lata.

Naszym klientom oferujemy wykonanie izolacji domu najnowocześniejszym i wielokrotnie nagradzanym materiałem izolacyjnym (pianka PUR) dostępnym na rynku oraz zapewniamy fachową i miłą obsługę. Specjalizujemy się w kompleksowym docieplaniu domów – zarówno nowo budowanych jak również tych, które po wielu latach wymagają niezbędnej termomodernizacji. Wykonujemy ocieplenia poddaszy, dachów (od wewnątrz i od zewnątrz), elewacji, tarasów oraz fundamentów.

Pianka miękka, a pianka twarda

Do ocieplania domów wykorzystywane są dwa rodzaje pianek. Pianka miękka nadaje się do izolowania pomieszczeń wewnętrznych np. poddaszy i ścian. Ten rodzaj pianki PUR można nanieść bezpośrednio na deskowanie lub membranę. Izolacja termiczna pianką poliuretanową zabezpiecza budynek przed stratami ciepła oraz eliminuje problem powstawania tzw. mostków termicznych. To rozwiązanie daje:

  • oszczędności na ogrzewaniu, wynoszące nawet 70% standardowych kosztów,
  • doskonale szczelną, a zarazem oddychającą i paroprzepuszczalną powłokę izolacyjną,
  • izolację cieplną z materiału samogasnącego, trudnopalnego w połączeniu z płytą g-k.,
  • izolację trwałą i niezmieniającą swoich właściwości przez długie lata (25-letnia gwarancja producenta).

Drugim rodzajem pianki jest piana twarda. Według specjalistów, ten rodzaj materiału to świetna termoizolacja i hydroizolacja tarasów oraz fundamentów. Pianka twarda jest materiałem o strukturze zamknięto-komórkowej, co sprawia, że stanowi barierę nieprzepuszczalną dla wody oraz zimnego powietrza. Często jest wybierana jako docieplenie hal, tarasów oraz różnych nietypowych budynków.

W ocieplaniu domu liczy się doświadczenie

Jesteśmy liderem na rynku polskim w ocieplaniu domów pianką poliuretanową Icynene. Zatrudniamy wyłącznie doświadczonych specjalistów, doradców technicznych oraz fachowców z wieloletnim doświadczeniem w wykonywaniu natrysku pianką PUR. Na pierwszym miejscu stawiamy sobie zadowolenie naszych odbiorców, dlatego tak wielu klientów wybiera właśnie naszą firmę.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami ocieplania:
• poddaszy
• elewacji
• tarasów
• fundamentów